Boek
Nederlands

Piet en Riet aan zee

Martine Letterie (auteur), Rick De Haas (illustrator)
+1
Piet en Riet aan zee
×
Piet en Riet aan zee Piet en Riet aan zee
In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 6-8 jaar
Piet en Riet zijn kok. Piet is moe. Hij wil weg. Hij gaat naar zee. Riet werkt nu heel hard. Hoe moet dat nu? Meegroeiboek van AVI-Start t/m AVI-M4. Vanaf ca. 6 jaar.
Onderwerp
Koks
Leesniveau
AVI Start, AVI M3, AVI E3, AVI M4, AVI 1, AVI 2, AVI 3, AVI 4
Titel
Piet en Riet aan zee
Auteur
Martine Letterie
Illustrator
Rick De Haas
Taal
Nederlands
Editie
Herziene uitgave
Uitgever
Tilburg: Uitgeverij Zwijsen B.V, 2020
141 p. : ill.
Aantekening
Herziene uitgave van Piet en Riet : kook jij of kook ik?
ISBN
9789048738113 (hardback)

Besprekingen

Piet en Riet koken samen in een restaurant. Ze zijn beste maatjes, maar toch maken ze af en toe ruzie. Op een dag is Piet het werken moe. Hij trekt naar zee om uit te rusten. Na een tijd heeft hij er genoeg van om niets te doen en hij opent een viskraam. Ondertussen werkt Riet keihard in het restaurant. Zonder hulp gaat het niet meer. Vindt ze een geschikte kok om haar te helpen? Alle personages zijn volwassenen. Piet is een kleine, magere man en Riet is een grote, mollige vrouw. Ze ontdekken pas na een lange scheiding dat ze elkaar niet kunnen missen. De tekst van dit dikke meegroeiboek vormt een doorlopend verhaal. Er zijn wel vier grote leesgehelen die samenvallen met het toenemend leestechnisch niveau, van AVI-Start t/m AVI-M4. Visueel is dit duidelijk aangegeven door een aantal kopjes in de rechterbovenhoek. Qua vormgeving is dit een mooi geheel: kleurrijke illustraties op elke bladzijde, een vlotte tekst in tekstblokken en een origineel hoog formaat. Beginnende lezers kunnen ger…Lees verder

Over Martine Letterie

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door Joke Schut

Martine Letterie (Amsterdam, 12 december 1958) is een Nederlandse schrijfster van kinderboeken.

Biografie

Martine Letterie groeide op in Voorburg. Haar vader is beeldhouwer Frank Letterie. Na de middelbare school studeerde ze Nederlands in Utrecht. In 1985 studeerde ze af met als hoofdvak Middelnederlandse letterkunde. Na haar studie was ze twaalf en een half jaar lerares Nederlands in Zutphen en Doetinchem op verschillende schooltypen. Ze gaf les aan een mavo, havo, vwo, MEAO en de laatste vier jaar aan een PABO. Daarnaast schreef ze veel schoolboeken en werkt ze mee aan Tikker en Bumper, tijdschriften over jeugdliteratuur.

Van 1991 tot 1993 was ze lid van de Griffeljury. In 1996 verscheen haar eerste kinderboek. En in 1997 stopte Letterie met lesgeven om zich volledig op het schrijven te richten. Ze schrijft voornamelijk historische kinderboeken, die gebaseerd zijn op waargebeurde verhalen. De serie boeken i…Lees verder op Wikipedia

Suggesties