Boek
Nederlands

Als vuur

Sara Lövestam (auteur), Femke Muller (vertaler)
+1
Als vuur
×
Als vuur Als vuur
In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 12-14 jaar
Lou (15) en Anna (15) ontmoeten elkaar op een eiland bij Stockholm. De stoere Anna komt er elke zomer met haar vader, die arbeidsongeschikt is en veel drinkt. Lou komt er voor het eerst met haar rijke familie. Ze lijken niets met elkaar gemeen te hebben, maar toch worden ze verliefd. Vanaf ca. 13 jaar.
Titel
Als vuur
Auteur
Sara Lövestam 1980-
Vertaler
Femke Muller
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Zweeds
Oorspr. titel
Som eld
Uitgever
Amsterdam: Em. Querido's Uitgeverij, 2020
246 p.
ISBN
9789045124483 (paperback)

Besprekingen

Anna en Lou, twee vijftienjarige meisjes uit Stockholm, brengen hun vakantie door op een eilandje voor de Zweedse kust. Anna komt er elke zomer met haar vader, die arbeidsongeschikt is en te veel drinkt. Lou, afkomstig uit een rijke familie, is er voor het eerst, samen met haar ouders, broer en een van zijn vrienden. De meisjes lijken niets met elkaar gemeen te hebben. Toch vindt er een ontmoeting plaats. Anna vertelt dan dat ze op meisjes valt. Daarna volgen meer ontmoetingen, waarbij al gauw een zekere aantrekkingskracht tussen de meisjes blijkt. Deze resulteert in verliefdheid. Vooral voor Lou is een en ander, ook door het milieuverschil, verwarrend. Toch geniet ze van het contact met Anna. Uiteindelijk zet ze een rigoureuze stap, waarna Anna zich van haar afkeert. Vergeten kunnen ze elkaar echter niet. Dit is een van de twee eerste titels van de actuele en relevante nieuwe serie, ‘Querido Glow’*: een initiatief van Edward van de Vendel met als uitgangspunt diversiteit in gender en…Lees verder

Als Vuur

Wanneer de wegen van Anna en Lou elkaar kruisen op de veerboot die hen van Stockholm naar een vakantie-eilandje brengt, wordt het een vakantie die hen zal heugen. Anne brengt al jaren haar vakanties door samen met haar vader. Ze werden aan elkaar geklonken toen haar mama stierf, en ze redden het samen. Het jaarlijks vakantieritueel is een mooie periode om elkaar eens wat ruimte te geven. Daarentegen is het voor Lou een andere situatie;  zij is een verwende puber die droomde van een vakantie in Spanje met vriendinnen. Maar haar ouders beslisten daar anders over en zo is ze samen met haar broer verplicht om zich te amuseren op het eiland. Ook al komt een vriend van broerlief logeren, het boeit haar niet. Maar wanneer ze Anna op een dag opnieuw ontmoet, wordt ook voor haar alles anders en voelt ze zich tot haar aangetrokken. Het wordt een vreemde maar boeiende vakantie voor de beide meisjes en het krijgt een vervolg wanneer het schooljaar opnieuw begint.



Er verschijn…Lees verder